KOP BÖLGESİ
ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ

VII. Uluslararası Kop Bölgesel Kalkınma Sempozyumu

Kırıkkale Üniversitesi öncülüğünde 17-19 Ekim 2019 tarihleri arasında “VII. UNIKOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu” düzenlenecektir. Geleneksel olarak 2013 yılından beri düzenlenen ve bu yıl yedincisi düzenlenecek olan sempozyumun konuları “Savunma Sanayi, Yenilenebilir Enerji, Tarım ve Hayvancılık, Sosyal ve Beşeri Kalkınma ve İslam Bilim Tarihi” olarak belirlenmiştir. Sempozyum'da Prof. Dr. Fuat SEZGİN anısına özel oturum planlanmaktadır. Sempozyum'da Türkçe ve İngilizce tebliğler kabul edilecek.

Eklenme Tarihi
08.07.2019
Okunma Sayısı
1770 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

TEBLİĞ ÇAĞRISI

2019 Sempozyumunun konularını oluşturan "Savunma Sanayi, Yenilenebilir Enerji, Tarım ve Hayvancılık, Sosyal ve Beşeri Kalkınma ve İslam Bilim Tarihi” ne ilişkin tebliğ sunmak isteyen akademisyen ve diğer araştırmacıların, hazırladıkları tebliğ özetlerini 02/10/2019 tarihine kadar unikopsempozyum19@kku.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Uluslararası niteliğe sahip olan sempozyum dünyanın her yerinde uygulayıcı, akademisyen ve diğer araştırmacılara açıktır.

Gerek tebliğ özetleri gerekse tebliğlerin tam metinleri hakem incelemesine tabi tutulacaktır. Sempozyumda sunulacak tebliğlerin akademik yazım kurallarına uygun ve makale formatında hazırlanması gerekmektedir. Tebliğler daha önce başka yerde sunulmamış ya da yayımlanmamış olmalıdır. Hakem incelemesi neticesinde uygun görülen tebliğ metinleri 2019 yılı içerisinde UNİKOP web sayfasında (http://unikop.org) yayımlanacaktır. 

 

SEMPOZYUM KATILIM ŞARTLARI

Kongreye derleme, araştırma, lisansüstü tezlerden üretilen çalışmalarla katılım sağlanabilir. Bildiride ismi geçenlerden bir kişi sunum yapmalıdır. Bildiriler en fazla iki yazarlı olabilir ve bir yazar en fazla iki bildiri sunabilir. Tüm yazarlara katılım belgesi verilecektir. Bildiride ismi geçmeyenlerin başkasının adına sunum yapması kabul edilemez. Sunumu yapılmayan bildiriler için yazar/lara katılım belgesi verilmez. Katılım belgeleri sunumdan sonra oturum başkanları tarafından katılımcıya verilecektir.

 

ULAŞIM VE KONAKLAMA

Konaklama ve ulaşım masrafları katılımcılara aittir.  

 

SEMPOZYUM TAKVİMİ

Tebliğ özetlerinin gönderilmesi için son tarih: 02 Ekim 2019

Kabul Edilen Tebliğlerin Bildirilmesi: 08 Ekim 2019

Tebliğlerin tam metinlerinin gönderilmesi için son tarih: 08 Kasım 2019

Sempozyum programının ilan edilmesi: 11 Ekim 2019

Sempozyum: 17-19 Ekim 2019

            

SEMPOZYUM WEB SAYFASI

Sempozyum ile ilgili detaylı bilgi, kurallar ve takvim için: https://unikop.kku.edu.tr/SUnikop http://unikop.org 

İrtibat: 0544 290 6188

E-posta: unikopsempozyum19@kku.edu.tr

Adres: Kırıkkale Üniversitesi, Ankara Yolu 7. Km. Yahşihan/KIRIKKALE

 

VII. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu (Prof. Dr. Fuat SEZGİN anısına)

17-19 Ekim 2019, Kırıkkale Üniversitesi

BİLDİRİ GÖNDERİM KURALLARI

 

Bildiri Özeti:

Bildiri özetleri, Türkçe ve İngilizce olarak gönderilmelidir. Özetler MS Word’ta Times New Roman, 11 Punto ve 300 kelime (başlık, yazarlar ve kurum bilgileri hariç) ile sınırlandırılmıştır. Özet çalışmanın amacını, kullanılan araştırma yöntemini ve istatistik analizi ile birlikte elde edilen bulguları ve sonuç kısmını içermelidir.  

 

Bildirinin Başlığı:

Başlıkta kelimelerin sadece ilk harfleri büyük, Times New Roman, 12 Punto ve Kalın karakterde olacak şekilde yazılmalıdır (Örn:  Çocuk Kitaplarının Özelliklerinin İncelenmesi).

 

Yazarlar (en fazla iki yazarlı):

Akademik unvan kullanılmadan, yazar isimleri açık ve sadece ilk harf büyük olacak şekilde yazılmalıdır (Örn: Mehmet Ertürk).

 

Yazarların Unvanları, Kurumları ve E-posta Adresleri:

Özet sayfasının sonunda altbilgi olarak yazarların unvanları, kurum adları ve e-postaları yazılmalıdır (Örn: 1- Prof. Dr., Kırıkkale Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, mertürk@kku.edu.tr).

  

Değerlendirme:

Bütün gönderiler Bilim Kurulu tarafından incelenip değerlendirilecektir. Sunumların poster veya sözlü olmasına Bilim Kurulu karar verecektir.

 

Sözel Sunum:

Sözel sunum formatı MS PowerPoint olacaktır. Sözel sunum süresi, 10 dakika sunu ve 5 dakika tartışma olmak üzere toplam 15 dakika ile sınırlıdır. Sözel sunumlar sunu yapılacak saatten 2 saat öncesinde ilgili salondaki bilgisayarda sunuya hazır hale getirilmelidir.

 

Poster Sunum:

Poster sunumları tanımlanmış panolarda yapılacaktır. Poster büyüklüğü en fazla A0 (80 cm x 120 cm) ölçüsünde ve dikey tarzda olacaktır. Posterleri panoya asmak için gerekli malzemeler poster alanında bulundurulacaktır. Poster sunumları 08:00 – 09:00; 12:00 – 13:00; ve 17:00 – 18:00 saatlerinde yapılacak ve sorumlu yazarlar posterlerinin başında bulunacaktır.

 

Tebliğlerin tam metinlerinin gönderilmesi için son tarih 08 Kasım 2019’dur

Her bir araştırmacı en fazla 2 özet sunabilecektir. 

 

 


Notice: Undefined variable: dil in C:\inetpub\wwwroot\unikop\sayfalar\sayfa.haber.php on line 54

Notice: Undefined property: stdClass::$isim in C:\inetpub\wwwroot\unikop\sayfalar\sayfa.haber.php on line 54
Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş Google'ta Paylaş Linkedin'ta Paylaş Pinterest'ta Paylaş
Bu Haber 1770 Defa Okundu.