KOP BÖLGESİ
ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ

UNİKOP Stratejik Planlama Kurulu Toplantısı NEVÜ Ev Sahipliğinde Çevrimiçi Olarak Yapıldı

UNİKOP Stratejik Planlama Kurulu Toplantısı NEVÜ Ev Sahipliğinde Çevrimiçi Olarak Yapıldı

Eklenme Tarihi
20.09.2001
Okunma Sayısı
24 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

Konya Ovası Projesi Üniversiteler Birliği’nin (UNİKOP) Stratejik Planlama Kurulu Toplantısı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ev sahipliğinde çevrimiçi gerçekleştirildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ev sahipliğinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıya; Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcıları katıldı.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in selamlama konuşması ile başlayan toplantı, UNİKOP Stratejik Planlama Kurulu Başkanı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt’un UNIKOP çalışmaları hakkında bilgi vermesi ve organizasyon için teşekkür ederek sözü NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu’na bırakmasıyla devam etti.   

KOP Bölgesindeki işletmelerin işgücü ihtiyacının karşılanması ve hayatboyu öğrenme hizmetleri sağlanması görevini yüklenen Meslek yüksekokulu (MYO)’ların dayanışması,  bilgi ve tecrübe paylaşımı, bilimsel ve teknolojik kapasitelerinin ortak kullanımını amaçlayan ağ oluşumunun önemli yararlar sağlayacağına vurgu yapılan toplantı, Rektör Yardımcılarının işbirliği yapılabilecek önemli konu başlıklarını ifade etmeleriyle sona erdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş Google'ta Paylaş Linkedin'ta Paylaş Pinterest'ta Paylaş
Bu Haber 24 Defa Okundu.