III. UNİKOP Spor Oyunları

III. UNİKOP Spor Oyunları

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) tarafından organize edilen 3’üncü UNİLİG Spor Oyunları kapsamında Aksaray Üniversitesi (ASÜ), dört branşın üçünde şampiyon oldu. ASÜ, turnuvalar kapsamında, basketbol branşına ev sahipliği yaptı.

Rıza Kayaalp Spor Salonu’ndaki basketbol müsabakaları, öğrenciler tarafından da yoğun ilgi gördü. Tüm rakiplerini net sayı farklarıyla mağlup eden ASÜ Erkek Basketbol Takımı, finalde Selçuk Üniversitesi’yle karşılaştı. Favori olarak maça başlayan ASÜ Takımı, beklentileri boşa çıkarmadı ve müsabakayı 69-47 kazanarak şampiyon oldu. Final maçının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz Selçuk Üniversitesi’ne ikincilik, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ise ASÜ Basketbol Takımına birincilik kupasını takdim etti. Son derece çekişmeli müsabakaların oynandığını ve ASÜ’lü sporcuların önemli şampiyonluklar elde ettiklerini kaydeden Rektör Şahin, “Her branşta turnuvalara katılan tüm takımlarımızı tebrik ediyorum. Şampiyonlukları münasebetiyle ise ASÜ takımlarını ayrıca kutluyorum. Üniversitemizin spor konusunda yakaladığı başarıların artarak devam edeceğini ümit ediyorum” dedi.  ASÜ, basketbolun yanı sıra hentbol ve voleybol branşlarında da şampiyon oldu.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile ASÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen turnuvaya Konya, Karaman ve Niğde’de bulunan üniversitelerin sporcuları katıldı.