Sempozyum programı için tıklayınız.

III. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumuna Davet

Bilindiği üzere; Bölgesel kalkınmanın lokomotif güçlerinden olan üniversiteler, yalnızca eğitim ve araştırma faaliyetleri ile değil, yenilikçilik kapasiteleri, bölgesel analiz çalışmaları ve bulundukları kentlere yaptıkları katkıyla bölgesel gelişme ve ulusal kalkınmada en önemli aktörlerin arasında yer almaktadır.


Bu etkileşim bağlamında, KOP Bölge Kalkınma İdaresi’nin koordinasyonu ve ev sahipliğinde 8 Aralık 2012 tarihinde ilk kez bir araya gelen Aksaray Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Mevlana Üniversitesi, Niğde Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi Rektörleri, imzaladıkları mutabakat zaptı ile Birliğin kuruluşunu deklare etmiş ve Birlik, 1 0cak 2013 tarihi itibariyle çalışmalarına başlamıştır. KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP), en son olarak yeni kurulan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin katılımıyla 8 üniversite ile çalışmalarına devam etmektedir.


Kurulduğu günden itibaren Bölge Üniversitelerinin birlikte çalışma kültürünü geliştiren, ortak aktiviteler düzenlemesini sağlayan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP), 2013 yılında Selçuk Üniversitesi, 2014 yılında Niğde Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumunun üçüncüsü bu yıl Aksaray Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirecektir.


Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’yla uluslararası düzeyde bilim insanlarını ve sektör temsilcilerini teorik bilimsel bilginin pratiğe aktarılması hususunda buluşturarak, karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilmelerine imkân sağlanması hedeflenmektedir. 8 tematik alanda; Enerji ve Doğal Kaynaklar, Sosyal-Eğitim-Beşeri Bilimler, Gıda-Tarım-Orman, Kırsal Kalkınma, Haberleşme-Bilişim, Kültür-Sanat-Spor-Turizm, Sağlık ve Sanayi-Ulaştırma Lojistik alanlarında bölgesel kalkınma ile ilgili konuların tartışıldığı bu sempozyum; Aksaray Üniversitesi ev sahipliğinde KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) dahilindeki diğer sekiz üniversitenin kurumsal desteği, yerli ve yabancı üniversite bilim insanlarının katkıları ile düzenlenecektir.


Sempozyum, Aksaray Üniversitesi ev sahipliğinde UNİKOP dahilindeki diğer sekiz üniversitenin kurumsal desteği, yerli ve yabancı üniversite bilim insanlarının katkıları ile 22-24 Ekim 2015 tarihleri arasında Aksaray’da gerçekleştirilecektir. 


III. Uluslararası KOP Bölgesel Sempozyumunu onurlandırmanızı dileriz.


SEMPOZYUM PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ.