UNİKOP İdari İşbirlikleri İçin de Kolları Sıvadı


KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’ne (UNİKOP) üye üniversitelerin daire başkanları Niğde Üniversitesi’nin ev sahipliğinde bir toplantı gerçekleştirdi.


Eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal hizmet gibi alanlarda akademik ve idari işbirlikleri yapmak, üniversite-sanayi etkileşimini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeye taşımak ve ülkemizin gelecek vizyonuna ve kalkınma çabalarına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’ne üye üniversitelerin daire başkanları idari işbirlikleri için yapılabilecekleri konuşmak üzere bir araya geldi.Niğde Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirilen toplantı Niğde Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Şener’in açılış konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Mehmet Şener UNİKOP’un yaptığı çalışmaları anlatarak idari işbirliklerinin önemini hatırlattı.


UNİKOP Genel Sekreteri Prof. Dr. Ayhan Gökçe de Niğde Üniversitesi’nin dönem başkanlığında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi ve yapılması planlanan çalışmaları anlattı.