UNİKOP ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI

KOP Bölge Kalkınma İdaresi öncülüğünde 2013 yılı başında kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) tarafından düzenlenen “Öğrenci Çalıştayı” Selçuk Üniversite ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Üniversite senato salonunda yapılan çalıştaya KOP Bölgesinde bulunan 7 üniversitenin Öğrenci Meclisi Başkanları ve temsilcileri katıldı.

Kuruluş sırasına göre bu yıl Selçuk Üniversitesi’nin dönem Başkanlığında yapılan UNİKOP Öğrenci Çalıştayına; Niğde Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Mevlana Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci Meclis Başkanları ve Genel Sekreterleri katıldı.

Çalıştaya KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı İhsan Bostancı, UNİKOP Dönem Genel Sekreteri ve Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş,  Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Nizamettin Çiftçi, UNİKOP Genel Sekreter Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şahin ve Dr. Ömür Hakan Kuzu gözlemci olarak katıldı.

Eğitim, Barınma, Kariyer, Sağlık, Kültür-Sanat-Spor, Ulaşım, Beslenme ve Eğitim gibi başlıkların tartışıldığı Çalıştayda, Üniversite Meclis Başkanları ilk olarak kendi üniversiteleri hakkında kısa bilgiler verdi. Ardından sorunlar ve çözüm önerileri bölümünde üniversitelerinde yaşanan sorunları belirleyen katılımcılar, küme küme bir araya gelerek bu kez çözüm yolları üzerinde fikir birliğine vardı ve Rektörler Birliğinin bilgisine sunulmak üzere sonuç bildirgesi yayımladı.

Çalıştayı ziyaret ederek başarı dileklerini ileten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, öğrencilerin kendileri ve üniversiteleri adına bir araya gelerek yaptıkları Çalıştayın son derece başarılı geçtiğini, alınan kararların Niğde Üniversitesi’nin üstleneceği dönem başkanlığı sürecinde tek tek değerlendirileceğinin altını çizdi. Gökbel ardından katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.